Історія школи

" Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь". Ці слова, як заклик, пролунали через віки.  Хоч як би трудно не було українцям, але до освіти, знань тягнулись всі. Вперше один одного і без шкіл, і в убогих хатах - читальнях, хто як міг діставав книжки і вчився.

Вперше в нашому селі школа була побудована біля селянина Глушки Івана. Це була хатина на дві кімнатки. В школі вчилися діти різного віку грамоти - читати і писати. Тепер залишився фундамент і стара липа, яка могла б розказати про убогість селянських дітей і їх велике бажання вчитися.

Згодом громада вирішила побудувати нову школу. Це було до 1939 року за панської Польщі. Будувалась школа за кошти держави. На будівництві працювали односельчани. З кожного двору повинен був відпрацювати один член сім'ї три дні. Це був перший двохповерховий будинок у селі. Школою дуже гордилися односельчани і всі старалися дати дітям освіту. Школа була початковою. Навчалось біля 30 дітей. Навчальні класи були розміщені на І поверсі. Другий поверх заселяв вчитель і директор школи з сімєю. Першими вчителями цієї школи були подружжя Любінських.

В 1939 році школа стала семирічною і проіснувала до 1941 року. В роки Великої Вітчизняної війни школа діяла, але була тільки початковою.

З 1944 року школа стала семирічною. Директором школи працювала Заїка Л. Б.. В 1952 році директором призначили Дяченко О. М.

В 1957 році директором школи працював Квасницький В. П.. Довгий час очолював педколектив школи Скакун І. В.. В 1965 - 1966 р.р. директором школи працював Вавдіюк С. Л.

В 1967 - 1974 р.р. директором школи був призначений Топчанюк Г. М.. Біля школи був посаджений великий фруктовий сад. При школі був кінь, який допомагав у виконанні господарських робіт школи. 1975-1977 р. призначення директором школи одержала Турман О. Б.. За цей час в школі було добудовано два навчальні класи, обкладено цеглою школу, поштукатурено і обкладено цеглою шкільну майстерню і будиночок для вчителів.

Після цього в школу призначено нового директора, випускника Кременецького педінституту Крилача М. П., який працював на цій посаді 7 років. За цей час школа добудовувалась вдруге: бібліотека, клас для 1-3 класів, їдальня. Весь фруктовий сад викорчовано і збудовано спортивний комплекс та ігрові майданчики.

З 1978 - 1979 року навчання в школі перейшло на кабінетну систему навчання. Обладнані кабінети української і російської мов, фізичний і хімічний кабінети.

В 1979 році в школі директором працював Медвідь Ю. І., випускник Київського педінституту іноземних мов.

За цей час на подвір'ї споруджено новий спортивний комплекс, згідно вимог того часу, поштукатурено приміщення школи ззовні в світлий колір, замінено огорожу навколо школи, поповнено кабінети наочністю, технічними засобами навчання.

З січня 1982 року педколектив очолила Галябарда О. І.. Через 3 роки директором був призначений Колодій А. М., який очолює педколектив до 1999 року. Приміщення старої школи  не відповідало сучасним вимогам навчання. Будинок знаходився в аварійному стані. Тому-то првління колгоспу "Надзбруччя" під керівництвом Погурало А. А. вирішили збудувати нову школу. Будівництво почалося в 1988 році і закінчилось в 1990 році. У вересні 1990 року діти перейшли вчитися в нову, світлу школу. Тут і бібліотека, простора їдальня, актовий і спортивний зали, класи для навчання і заняття гуртків. Затишно, чисто і просторо у новій школі.

1999-2000 навчальний рік у школі очолила Шмигельська О. В.

В 2002 році в школі відкрито творчу світлицю поета - пісняра, односельчанина Степана Галабарди. На це свято зібралося багато гостей: школярі, односельчани, представники держадміністрації Гусятина, однокласники Степана Галябарди та друзі. У творчій світлиці зберігаються документи, книги з піснями поета, особистими речами.

2002-2006 навчальні роки директором школи працював Дочак І. М.. Біля школи посаджена алея вишень, оновлено шкільні кабінети. В зв'язку з виходом на пенсію шкільний колектив очолила Шведак О. П..

За цей час проведено ремонт котельні, капітальний ремонт спортивного залу. Ведеться робота із енергозбереження - у класах замінено дерев'яні вікна на пластикові, замінено вхідні двері. Також придбано комп'ютери та телевізор для школи.