Статут дитячого об`єднання - учнівське самоврядування

1.1 Самоврядування діє в межах ЗОШ І-ІІ ступенів с. Суходіл згідно принципів добровольності, самоврядування, рівноправності, законності та гласності.

1.2 Учнівський парламент створюєтьсчя на основі спільних організаційних, освітніх, культурних, соціальних, творчих інтересів з метою реалізації потреб учнів.

1.3 Назва самоврядування - учнівський порламент.

1.4 Юридична адреса керівного органу осередку: с. Суходіл, р-н Гусятинський, обл. Тернопільська.

Загальні положення

1. Парламент є виконавчим органом у школі.

2. Учнівське самоврядування вибирається на початку навчального року терміном на 1 рік відкритим голосуванням на зборах учнів 5 - 9 класів.

3. Загальні збори проводяться не рідше 1 разу на протязі навчального року.

4. В учнівський порламент вибираються найбільш активні, дисципліновані учні 5 - 9 класів, які користуються в дитячому колективі авторитетом і довірою.

Організація роботи учнівського самоврядування

1. В кінці рокукожен клас висуває кандидатуру на посаду президента школи. На основі даної інформації виготовляються бюлетені для таємного голосування. Учень, який отримав найбільшу кількість голосів стає президентом школи. Учень, який посів ІІ місце на виборах стає його заступником. Секретаря обирає президент школи.

2. Президент - організовує роботу органу учнівського самоврядування, на запрошення директора школи буває присутній на засіданні педагогічної ради і бере участь у обговоренні питань пов`язаних з діяльністю роботи дитячого колективу.

3. Секретар органу учнівського самоврядування здійснює контроль за виконанням рішень, веде протокол засідань і виступає з повідомленням про виконання рішень.

4. Відповідно до основного змісту роботи учнівського самоврядування створюються комісії:

навчальна комісія

- веде облік відвідування;

- організовує взаємодопомогу в навчанні;

- здійснює підготовку і проведення олімпіад, конкурсів знавців, ерудитів, предметних вечорів;

- сприяє створеню учнівських наукових товариств;

- малих академій наук.

трудова комісія

- організовує самообслуговування;

- прибирання класів і інших приміщень школи; благоустрій шкільної території, навчальної ділянки;

- забезпечує участь школярів у дрібному ремонті меблів, посібників;

- веде облік санітарного стану класних кімнат, кабінетів.

комісія дисципліни і порядку

- сприяє вихованню свідомої дисципліни і культури поведінки учнів школи і за її межами;

- виконання всіма школярами правил для учнів, правил внутрішнього розпорядку школи, єдиних педагогічних вимог;

- контролює зовнішній вигляд учнів;

- веде пропаганду по боротьбі з курінням і алкоголізмом;

коміся громадсько - корисної діяльності

- здійснює благодійну діяльність, що сприяє розвитку взаємолюбові, співчуття до інших людей, допомога пристарілим, одиноким, інвалідам, ветеранам;

- стимулює моральну повноцінність ровесників дітей - інвалідів, залучає їх до своїх колективних справ.

комісія цікавих справ

- здійснює оформлення школи;

- сприяє створенню гуртків, клубів, КВК, студій, творчих об`єднань художньо - естетичного циклу;

- організовує вечори відпочинку, дозвілля на перервах.

спортивно - туристська комісія

- організовує спортивні змагання, шкільні олімпіади, туристичні походи, змагання;

- організовує роботу спортивних секцій в школі;

- організовує систему тренувань по підготовці до сокільського змагу, козацьких турнірів;

- слідкує за збереженням спортивного інвентаря.

5. Засідання органу учнівського самоврядування проводиться не рідше, як 1 раз в місяць. На засідання запрошуються старости класів, керівники напрямів "Еколог", "Милосердя", "Оберіг", "Слово у пісні, пісня у слові", відповідальні за роботу дитячих товариств.

6. Гласність роботи парламенту, оперативність доведення її рішень до кожного учня, забезпечується регулярною інформацією його членів і старост на класних зборах, через стінну пресу і спеціальний стенд оголошень парламенту.

Староста організовує учнів класу для виконання рішень учнівського самоврядування і на класних зборах дає доручення учням, забезпечує підготовку і проведення класних зборів, роботу чергових у класі. Під час чергувань класу по школі староста є відповідальним черговим у школі.

Правила для членів органу учнівського самоврядування

1. Сміливіше внось свої пропозиції задля прийняття колективного рішення.

2. Не бійся, що вносиш ідеї прості, з банку ідей виберемо золоті.

3. Ідею іншого не маєш права критикувати, покритикуєш - не буде ідей.

4. Думку викладай розважливо, якщо потрібно - повтори.

5.Часу не марнуй, пропозиції внось коротко і ясно.

6. Чітко втямиш - краще зробиш.

7. Погодився легко - не означає сприйняв глибоко.

8. Не думай, що ти в чомусь переважаєш друзів, і не смій задаватися.

9. Довіру треба розуміти так - усе перевіряється ділом, турботою і дружбою.

10. Перш ніж приймати рішення, навчись бездоганно його виконувати.

11. Будь - яке діло вінчай результат. Не соромно помилятися. Соромно не вміти і не бажати виправитися.

12. Зауваження приймаються, пропозиції виконуються.

13. Твори, фантазуй сміливіше - шукай шляхів виконання рішень.

14. Не відкладай на завтра вирішення питання, яке необхідно і можна вирішити сьогодні.

15. Прийняв рішення - виконуй! Доручив іншим - довіряй! Довіряючи - перевіряй! Перевіряючи - допомагай! Допомагаючи - не піднімай!